סדנת עיסוי בטן chi nei chang - מסטר יורי סטרצ'נקו

הינכם מוזמנים לסדנת עיסוי בטן בשיטת chi nei chang

עם המסטר הטאואיסטי יורי סטרצ'נקו

הסבר על השיטה והעיסוי, בסוף הדף...

תכני הסדנה:

צי' ניי טסאנג – צ'י קונג מעשי ואומנות עיסוי הבטן

יצירת מרחב הריפוי – הזרמת אנרגיית הצ'י בגוף

שימוש בפעולת הנשימה ככלי מרפא ומשחרר, התמקדות בטבור, תהליך סתירת הרעלים

כללי זהירות וקונטראינדיקציות

התמקדות בתהליכי ההתפתחות של המטפל:

עבודה על הצלילות והנקיון המנטלי

עבודה על זרימת הצ'י

כיצד לטפח את גישת הטיפול המקצועי

כיצד לאמץ גישה שאינה שופטת

הבדל בין מטפל לטכנאי

כיצד לעזור למטופלים בתהליך ההתפתחות

טכניקות מגע וישיבה שונות

הבנת תהליך הריפוי: שלושת שלבי הריפוי: כאב, בילבול, שינוי. היכרות עם הבילבול כשלב הכרחי ליצירת השינוי.

הפרדה בין השכל לרגש, הרגשות כמזון לנשמה, "מוח" הבטן ותהליך השחרור הרגשי.

תירגול

מדיטציית המסלול המיקרוקוסמי

פתיחת תעלות הרגליים

פתיחת תעלות הצוואר

תרגילי פתיחת זרימות בחלל הבטן

עבודה עם הטבור: טיפול בבעיות מבניות דרך רקמת החיבור, פתיחת שערי הרוח, הכירות עם סוגי רוח שונים ופתולוגיות נלוות: רוח שתוקפת כבד, מוח, לב, כליות ועוד

רוח שגורמת לכאבים, רוח שגורמת לכיווצים, רוח שגורמת לרעידות

נקודות רוח שגורמות לעייפות ברגליים, נקודות רוח שגורמות לעייפות וחוסר נוחות

נקודות שגורמות לנימול ולחום, נקודות שחרור אומץ

נקודות לטיפול בבעיות גב

נקודות שגורמות לעודף חום או קור

צלילים מרפאים לכל איבר

טכניקות הגנה על המטפל

הסדנה תתקיים בימים ב'-ג' 7-8.9.15

בשעות 17:00-21:00, ברח' ישראל בק 3, ת"א

עלות הסדנא 800 ש"ח, לחברי איגוד הסו-ג'וק הבינלאומי - 600 ש"ח.

לפרטי הרשמה ומחיר הטבה מיוחד -600 שח'- לנרשמים דרך מייל זה-סמסו למס' 052-7204599 איילה דיאז או במייל Ayallatheta@gmail.com

מסטר יורי סטארצ'נקו

מסטר יורי סטארצ'נקו

יורי סטארצ'נקו ((Yuri Starchenko הינו מורה דרך רוחני של טנטרה טאואיסטית, הודית וטיבטית, ומאסטר ל

צי'-קונג, מורה בכיר לעיסויים רפואיים מהמזרח, עיסוי תאי מזרחי

מסורתי - ממוקד גוף, עיסוי בטןChi Nei Tsang  בשילוב טכניקות של יוגה ואקרו יוגה
יורי נולד, חי, מלמד ומטפל בריגה, לטביה. יורי  צועד בדרך ה"מים" העתיקה של הצי'-קונג והטאו , דרך של חירות וזרימה בנתיבי החיים ללא מגבלות וכבלים של התודעה. יורי עשה דרכו במנזרים נידחים בהרי ההימליה, בטיבט ובסין,  שם למד את סודות התרגול של היוגה והדרך הרוחנית. יורי הינו מורה מקסים, שנון, מרתק ובעל קסם אישי רב, מנחה סדנאות ומלמד ברחבי העולם מעל 20 שנה.עיסוי בטן - CHi NEI TSANG

דה-טוקסיפיקציה והחזרת החיוניות לאברים הפנימיים


מה זה עיסוי בטן? ולמה?

צ'י ניי טסאנג (Chi Nei Tsang) הינה שיטת טיפול עתיקה ששורשיה לפני אלפי שנים במנזרים טאואיסטיים ברצועות ההרריות של סין. מקור השיטה בתקופה בה לא היו רופאים רבים ואומנות הריפוי העצמי הייתה נפוצה. הנזירים הטאואיסטים תרגלו את העיסוי בכדי לנקות רעלים ולהחיות את גופם, ובכך לשמר ולתחזק את הרמה האנרגטית הגבוהה הנדרשת לביצוע תרגולים רוחניים מתקדמים. בהתאמה פרקטית לימינו, לטיפול זה תועלות מקיפות הן ברמה הפיזית והן ברמה הרגשית, המנטלית וההתפתחותית. 

צ'י – אנרגיה
ניי- פנימית
טסאנג – איברים פנימיים 
משמעות השם צ' ניי טסאנג (CNT) היא פתיחת הזרימה האנרגטית באיברים הפנימיים או התמרה אנרגטית של האיברים הפנימיים.

על פי המסורת הטאואיסטית רגשות ו"רוחות" מצטברות באזור הבטן והטבור. השיטה מלמדת את המטפל כיצד לשחרר את ה"רוחות" השליליות אל מחוץ לגוף ולהחזיר זרימה תקינה אל המערכות האנרגטיות.


אורח החיים המערבי הרווי מצבי דחק וסטרס, תזונה לקויה, הרגלי נשימה ויציבה שגויים ועומסים רגשיים  מביא לחסימות בזרימות האנרגטיות בגוף האדם. אזור הבטן רווי במערכות אנרגטיות שונות בינהם מרדיאנים וצ'אקרות, קומפלקסים עיצביים, מערכות לימפה ולמעשה מהווה פקעת אנרגטית מורכבת.

 התוצאה של הצטברות הרגשות, המתחים והחולי באזור הבטן יוצרת מעין "תקיעות" של האיברים הפנימיים. השימוש בטכניקת העיסוי של צ'י ניי צ'אנג הינה דרך יעילה ומהירה לריפוי בעיות אלה והאפקט נמשך לאורך זמן.

בשיטת הסו-ג'וק אנו משתמשים בשלוחות הגוף (ידיים ורגליים) על מנת להביאו לריפוי, אחד מיתרונות עיסוי הבטן הוא המגע הפיזי עם הגוף, המגע בנקודות האנרגיה והאיברים עצמם. ועל כן עיסוי זה מוסיף רובד נוסף שימושי המשתלב היטב וביעילות רבה עם טיפולי הסו-ג'וק.

מה התועלת הפיזיולוגית של עיסוי בטן?

במישור הפיזי צ'י ניי טסאנג עובד ומשפר את תפקודם של האיברים הפנימיים. העיסוי פותח סתימות וחסימות באזור חלל הבטן ובכך ממריץ  את זרימת מערכת הדם והלימפה. הבטן נפתחת לרכות וטונוס האיברים נשמר בצורה נכונה. בעקבות כך, גם הזרימה של נוזל המרה נפתחת, פעילות העיכול משתפרת,  מערכת החיסון מתחזקת, עיבוד השומנים בגוף נעשה בצורה טובה יותר, וישנה עלייה של תפקוד הכבד והכליות. בנוסף, מחקרים מראים כי עיסוי בטן נמצא יעיל ביותר לטיפול בבעיות פוריות.


http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=15266276

כיצד זה עובד?

משום שהטיפול מתייחס למבנה ומיקום האיברים הפנימיים, הוא מעורר אותם לעבודה בריאה יותר ומסייע בתיקון בעיות מבניות באיברים שמקורם בחוסר איזון. שחרור מתח עמוק זה מחזיר החיוניות לאיברים אלו, מסלק רעלנים, ומסייע בבעיות עיכול ועצירות. כאבי גב, תכופות כתוצאה של לחץ בטני מצטבר על עצבי עמוד השדרה, מופחתים עקב שחרור המתח בבטן. בנוסף הטיפול מסייע בעת כאבי מחזור,  חסימות רגשיות ונושאים מיניים אצל גברים ונשים.

מבחינה נפשית...

במישור הנפשי צ'י ניי טסאנג עוזר לאנשים לפתח מודעות רבה יותר לרגשות שלהם. כל עולמנו הרגשי הלא מעובד מאוחסן במערכת העיכול שלנו וממתין להתייחסות שלנו. עיכול רגשי דל הוא אחד הסיבות העיקריות לבריאות לקויה. הטיפול מסייע בגילוי וחשיפה של הרגשות

ונותן יתר הבהרה של עולמנו הרגשי. בכי וצחוק משתחררים, הנשימה נפתחת ומתרחבת לאפיקים חדשים, זיכרונות עולים וחלומות מתגלים. יש לציין, שמעבר לתחום הפיזי, גם בתחום הרגשי ישנה השפעה מורגשת של הטיפול.


צ'י ניי צאנג לא מנסה לטפל בסימפטומים או לרפא מחלה; אלא היא מערכת שנועדה לזרז שינוי על ידי הבאת מודעות לאיברים הפנימיים של הגוף, ובכך לגרום לגוף לרפא. בדרך זו, צ'י ניי צאנג מטפלת בכל מצב חוסר איזון של אדם, שבא לידי ביטוי ברובד  הפיזי, הרגשי, או הרוחני.

Comments