כתבה על בועז סופר - טנטרה ורוחניות

"בועז סופר איש הטנטרה והרוחניות"

מאת: איריס לקנר

  FaceBook-Share

מי שהחל את דרכו כהנדסאי ומתכנת, מצא ברבות הימים את ייעודו האמיתי דווקא בטיפולי גוף-נפש ובחדוות הטנטרה הפותחת צוהר לעולם מופלא של הנאות, תובנות והתעלות רוחנית.
בועז סופר זוקף את הכשרתו הראשונה בחייו המקצועיים ללימודי מכניקה עוד בתיכון, הנדסאי תוכנה מצטיין בשלב מאוחר יותר אך מצהיר על עצמו כי תמיד אהב להשתמש בידיו – אם בפיסול ואם בציור.
הוא לא ידע דבר על מסאז'ים עד אשר הבחין באדם המעניק מסאז' על חוף הים.
משם החל הרומן עם התחום. אחרי הצבא למד אצל מורים פרטיים סוגים שונים של עיסויים בשמן והחל מטפל בביו אנרגיה - פסיכותרפיה הוליסטית, לאחר לימודים במרכז שלום לרפואה משלימה בירושלים אצל המורה, בטיה כהן-אלווס. אז פנה גם ללימודי ביו ארגונומי שזוהי שיטת טיפול אותה פיתח רפי רוזן.
במהלך השנים הבאות העמיק את הידע בתוספת מגוון טיפולים שונים עם השתלמויות במרכזים מתמחים שונים בארץ. הוא העשיר את הידע והניסיון שלו עם רפלקסולוגיה, אבחון על פי המטולוגיה, איזון גוף נפש, ריפוי בצמחים, ריפוי בתזונה והילינג.

איך הגעת לטנטרה ?
"את הטנטרה גיליתי דרך בנות זוג. בת זוגתי דאז החלה "לשחק" בשרירי הנרתיק שלה וזה הרגיש לי מדהים. לאחר שהבנתי מה עשתה הבנתי שגם אני רוצה ללמוד טנטרה. עם הזמן הגעתי לתובנה שמיניות היא רק חלק מנושא הטנטרה ."

מהי, למעשה, ההגדרה המדויקת של הטנטרה ?
"טנטרה היא מארג. מארג שלם של טכניקות. בסנסקריט משמעות המושג היא : אוסף כל השיטות שבאמצעותן ניתן להגיע ל'הארה' .
בתוך הטנטרה נכללים אמצעים כמו : יוגה, מדיטציה ועבודה על מיניות כאשר היא מעניקה לגיטימציה לעיסוק במיניות ככוח התפתחותי רוחני חיובי.
קיימים סוגים שונים של טנטרה : טנטרה של צד ימין ושמאל, טנטרה אדומה, טנטרה לבנה וטנטרה שחורה, טנטרה סודית, נאו-טנטרה (מושג חדש יחסית שהוטבע על ידי המסטר המואר אושו אשר ביקש לעשות שימוש בידע המשלב את חוכמת המזרח עם הידע והפתיחות של המערב. הנאו טנטרה עושה שימוש בכלים מודרניים, אשר חלקם לקוח מתוך מדע הפסיכולוגיה, תרפיה, פסיכודרמה ועוד, לצד התרגול המסורתי של הטנטרה, מדיטציה, טנטרה-יוגה ויוגה).
אני מתמקד בטנטרה האדומה שהיא המינית, בטנטרה הלבנה הכוללת מדיטציה ויוגה ובטנטרה הסודית שהיא מיסטית - לא פיזית."

מהו מקורה ?
"הטנטרה צמחה בתת-היבשת ההודית, וקיימים מקורות וכתבים טנטרים בני אלפי שנים ויותר. קיים קשר הדוק בין הטנטרה, היוגה והאירוודה אשר עושים שימוש בכלים וטכניקות משותפות."

מהם כוהנים טנטריים ?
"ה"דקה" היא כהן טנטרי ואילו ה"דקיני" היא כוהנת טנטרית. הם קיימים כדי לבצע טקסים טנטריים. טקס טנטרי מתבצע בין בני זוג כאשר הכהן מנחה את הזוג ומלמד אותו כיצד לרתום את כוחות המיניות והאהבה למען התקדמות אישית ורוחנית . הכוהנים הטנטריים מלמדים את בני הזוג את המיניות הנכונה, קרי : כיצד לגעת האחד בשני על מנת שהמיניות שלהם תהיה מפותחת.
לפי הטנטרה הטיבטית, האישה היא המורה והגבר הוא התלמיד (שאקטיזם)."


מהן 7 נקודות האורגזמה הנשית ? (על ההרצאה בנושא)

" אורגזמה היא חוויה עילאית שאנו חווים כאשר דרך כל הגוף, איברי המין שלנו עוברים התפרצות של אנרגיה מינית שמתאספת אליהם, מגבירה את הרגישות ובשיאה – מתפזרת ומתפשטת.
למעשה, קיימים שבעה סוגי אורגזמות נשיות, כאשר כל אחת מתרחשת במיקום אחר או בהתרחשות שונה.
באורגזמות יש אנרגיה שטחית ואנרגיה עמוקה יותר.
האנרגיה השטחית בורחת עד למצב שלאחריה לא נרצה שיגעו בנו.
זוהי אורגזמה הדומה לזו של גבר עם שפיכה. הסיבה שבגללה נרדם הגבר מיד אחרי השפיכה היא משום שהוא חייב לעבור טעינה אנרגטית כדי לחדש את העוצמה המינית שלו. אורגזמות שטחיות נוספות הן אורגזמת דגדגן ואורגזמת פתח הנרתיק אצל האישה ואני אפרט :

אורגזמות רגילות -

1. אורגזמת דגדגן:

אורגזמה בה האנרגיה בורחת ונעלמת שבד"כ אי אפשר לאסוף אותה אלא אם כן, נשים מצליחות למשוך את האנרגיה פנימה ואז הן יכולות להגיע לאורגזמות נוספות.

2. אורגזמת פתח הנרתיק :

אורגזמה המושגת כאשר ה"לינגם" (= איבר המין הזכרי, בעגה הטנטרית), נכנס חלקית, רק עם "הכובע" שלו, ל"יוני" (=איבר המין של האשה). התוצאה היא אורגזמה בפתח הנרתיק, חזקה יותר מאורגזמת הדגדגן. 2

3. אורגזמת פטמות :

זוהי אורגזמה שהיא לאוו דווקא מינית ויכולה לקרות גם בהנקה. לפי הטנטרה, תעלות אנרגטיות עוברות מהדגדגן לפטמות והן מאפשרת את אורגזמת הפטמות. אורגזמת הפטמות מצריכה גירוי ממוקד של הפטמות, עד שהן מתמלאות אנרגיה מינית ואז מרגישים את האורגזמה באזור הלב. אין חוקיות לגבי כמה זמן צריך לגרות את הפטמות כדי להגיע לאורגזמה הזאת.

לשיחה עם בועז: 058-5212199אורגזמות עומק –

4. אורגזמת נקודת ה – G :

את נקודת ה – G ניתן למצוא בקלות אם הגבר מכניס את האצבע שלו פנימה עד למפרק השני ועושה תנועה של "בואי אליי". בד"כ הנקודה נהיית כמו ג'ולה וההנאה אצל האישה תהיה גדולה מאוד.
(*אצל הגבר ניתן למצוא אותה גם כן בקלות ובאותו אופן רק שחדירת האצבע צריכה להיות לפי הטבעת.)
באורגזמה כזו נשים חוות ת
הליך של אקסטזה, רפיון, אובדן הכרה רגעי, מעבר בין צחוק לבכי, עשויות למלמל ומתנסות במעיין חוויה של יציאה מהגוף אשר מתחזקת באורגזמות העומק האחרות.
בטנטרה קוראים לנקודת ה - G 'הנקודה הקדושה' משום שמצטלבים שם קווים אנרגטיים והיא נקודה עוצמתית שיכולה לגרום לאורגזמה הכוללת שפיכה נשית.

5. אורגזמת צוואר הרחם :

זוהי אורגזמה עוד יותר עוצמתית הנקראת גם "אורגזמת נקודת ה – A". המדובר במספר נקודות הנמצאות על צוואר הרחם- מתחתיו ומעליו – מה שמשתנה מאישה לאישה. כאשר חווים אורגזמה זו היא עוד יותר מענגת וחזקה.
אלה מסוג האורגזמות ש"מעירות את השכונה..."
כדי להגיע אליה צריך גבר עם אצבעות ארוכות או איבר מין המצליח להגיע עד לצוואר הרחם ו... תנוחה מיוחדת.
התנוחה המומלצת כאן היא : "שיווה שקטי". הגבר יושב על כרית בישיבה מזרחית . האישה יושבת עליו עם הפנים אליו כשרגליה מסביב לגופו.
אז יש לבצע תנועות אגן של סיבובים או קדימה ואחורה גם של הגבר וגם של האישה כאשר החדירה צריכה להיות הכי עמוקה שאפשר.
יש לשים לב כי יש נשים עם מנח אגן אחורי ויש נשים עם אגן קדמי ומכאן שזווית הגוף צריכה להיות בהתאם. זוהי תנוחה נפלאה לנשיקות, חיבוקים וליטופים.
וקיימות תנוחות נוספות המסייעות להגיע לאורגזמה זו . למשל : כאשר גבר שוכב על הגב והאישה מעליו . בהתאם לתנועת האגן שלה, אפשר לנוע קדימה ואחורה בשלל וריאציות.

** בעיקר בשתי האורגזמות של נקודת ה – G ונקודת ה – A יכול לצאת לאישה נוזל הנקרא: "נוזל השפיכה הנשית" והוא מאוד מיוחד ויכול להגיע עד לכמות של 1/2 ליטר. עד היום לא יודעים מהיכן הוא מגיע ולמה אך חשוב להבין שזהו לא שתן ! המדובר בנוזל שצבעו בהיר, ריחו מיוחד ויש לו ארבעה טעמים : מתוק, מר, מלוח וחמוץ.
בטנטרה טוענים שגבר אשר אשתו מוציאה נוזל כזה הוא בר מזל ומאוד מומלץ לו לשתות את הנוזל כי הוא מחזק את הגבריות.
זאת להבדיל מנוזל רגיל שיכול לצאת מאיבר מינה של האישה שהוא נוזל סיכה שמנוני שצבעו משתנה. בחוץ הוא שקוף ויש לו ריח שונה מכל ריח אחר.

6. אורגזמה אנאלית :

מגיעה מהרקטום אחרי פי הטבעת (גם אצל הגבר וגם אצל האישה) . קיימות מספר נקודות ברקטום בין 2 שרירי הטבעת היכולות לגרום לאורגזמה אנאלית . המעניין הוא שהן מקבילות לנקודות ה – G וה – A.

! חשוב מאוד ללמד את הגבר להיות עדין עם פי הטבעת, לשמור על היגיינה וכן חשוב מאוד שההרגשה תהיה בנוחות. האינדיקציה היא שרק כאשר הגבר יכול להכניס שתיים שלוש אצבעות, הוא יכול לבצע חדירה. אם יש כאב כלשהו, עליו לצאת מיד!

7. אורגזמת שלפוחית השתן :

 מומלצת לחוותה באמבטיה... לבד.  אני ממליץ לאישה לנעול את הדלת, לקחת מים פושרים אל הדגדגן, להגביר קמעה את הזרם אל הדגדגן (כאשר לפני כן מומלץ לשתות כמה כוסות מים) ואז כאשר האורגזמה מגיעה, לשפוך את השתן.
המלצה : לא יותר מפעם בשבוע.
כאן האנרגיה המינית נאספת במקום השתן שיוצא, ואז האורגזמה היא גדולה וחזקה יותר מהקודמות."

מהו ההבדל המהותי בין גברים ונשים לפי הטנטרה ?
"עפ"י הטנטרה הטיבטית (שאקטיזם), האישה הגיעה לעולם עם כל הידע הטנטרי והיא מורה טבעית לטנטרה, לעומת הגבר שהוא חסר ידע ועל האישה ללמדו מה היא אוהבת כאשר לכל אישה יש שיעור אחר. על הגבר ללמוד מהאישה איך לעשות אהבה".

כיצד מנטרלים את החשש להשתמש בטנטרה ?
"החשש מהטנטרה הוא הפחד מאינטימיות והתמסרות – שזה ההיפך משליטה.
כל זמן שמישהו בשליטה – האורגזמות שלו חלשות יחסית לפוטנציאל האמיתי שלו.
חשוב מאוד לדעת ולהבין שהטנטרה קשורה באינטימיות ובקודש שבין בני הזוג ועל כן, לדעתי, המקום ללמוד טנטרה הוא עם מנחה רציני וידוע ולא בסדנה עם עוד הרבה זוגות הפולשים אל תוך המרחב המקודש של בני הזוג. כיום יש בארץ כ – 22 מורי טנטרה המוסמכים לכך בלבד".

כיצד היית מגדיר את האלמנטים היפים ביותר של הטנטרה מעבר להיבט הטיפולי, אלא, בין בני זוג ?
"הטנטרה יכולה לקחת את האנרגיה המינית ולהעלות אותה מאזור האגן לאזור הלב ולהעביר אותה מאחד לשני, כך שבני הזוג ירגישו חילופי אהבה והתעלות. יש כאן משהו מאוד יפה ונכון. מעבר לכך, יש טקסים טנטריים אשר במקור נועדו ללמד את בני הזוג כיצד לאהוב ולענג וזה קסום בעיניי."

*** בועז סופר, מייסד המרכז הישראלי לביו-אנרגיה בתל אביב, עוסק בפסיכותרפיה הוליסטית, ריפוי באמצעות ביו-אנרגיה, מדיטציות וכעת עוסק בהקמת מרכז העוסקת בהדרכה מינית, בין השאר באמצעות מדריכות טנטרה.

לשיחה עם בועז: 058-5212199

כתובת הכתבה המקורית:
http://www.iwomen.co.il/item.asp?aid=93445
Comments