מין כדרך להארהמין כדרך להארה

 הכתבה המלאה התפרסמה במגזין "דרך האושר" לינק : www.ifeel.co.il/page/7737

מי שהיה בפסטיבל "בראשית" האחרון, עשוי היה לפגוש שם את בועז סופר. הוא ניהל השנה את הכפר ההוליסטי בפסטיבל, ובמקביל העביר סדנאות בתחום אותו הוא מלמד - המיניות הטיבטית המסורתית. "הלימוד", הוא מסביר לי, "מתמקד בדרך להפוך את האהבה בין בני זוג למיניות ולהפוך את המשיכה המינית לאהבה. איך לתת לשני הגורמים האלה לעזור לשני בני הזוג להגיע לרמה רוחנית גבוהה יותר, ודרך אהבתם להיות מאושרים ושמחים יותר".

 

בתחילה התרשמתי שמיניות טיבטית מסורתית היא בעצם טנטרה. אך סופר מסביר כי זה לא מה שאנחנו מכירים כטנטרה. "זה שונה מאוד שונה מהטנטרה שהיום לומדים במערב. רוב המערב מלמד את הטנטרה של אושו, שבה אפשר להחליף בני זוג, ולעתים מי שמגיע אליה עוסק בצד הפיזי המיני ולא בצד הרגשי, הגבוה יותר. אני לא עושה סדנאות טנטרה, כי מגיעים אליהן גם אנשים שכל מה שמעניין אותם זה סקס. לכן העבודה שלי היא רק עם זוגות ואין אצלי חילופי זוגות".

 

אז מה זו טנטרה?

"הטנטרה מתייחסת לצד המיני, אבל היא דבר הרבה יותר עמוק ורחב. היוגה היא חלק מהטנטרה: מדיטציות, אכילה נכונה, חשיבה, עבודה עם אנרגיות - הכל נמצא בטנטרה.

"במקור, נועדה הטנטרה להדריך צעירים שהגיעו לפרקם וללמד אותם מהי בת זוג ומהי מיניות: איך לתת, איך לקבל ואיך לאהוב. זה אוסף של טכניקות וטקסים, שהמכנה המשותף ביניהם היא ההכרה שבן או בת הזוג שממול הוא כמו אל או אלה, שהגיעו במיוחד כדי לתת לך מפתחות רוחניים לאושר. דרך העבודה עם הצ'אקרות הנמוכות של המיניות, ואהבה שמניעה את גלגל התשוקה, אנו יוצרים עבודה רוחנית מאוד גדולה".


 

הסבר בבקשה.

"אנרגיית חיים המגיעה מהצ'אקרות הנמוכות נחווית כחרמנות או כמשיכה מינית. ככל שהיא עולה יותר ויותר למעלה, היא הופכת לנעלה יותר. המיניות נמצאת בתוך מה שנקרא 'טנטרה אדומה'. בצ'אקרה הכתומה יש התייחסות לאני, להיות עם מי שמוצא חן בעיניי. בצ'אקרה הצהובה מדובר על עשייה, יצירה ותשוקה - לא רק חרמנות, אלא גם תשוקה להביע רעיונות, ליצור למען העולם ולהיות מאושר.

 

כשהאנרגיה מגיעה לצ'אקרת הלב, הצ'אקרה מתמירה את אנרגיית החיים לאנרגיה של אהבה. ברגע שזה קורה אנחנו קוראים לזה 'לב נפתח'. פה יש השלכה על המוח. המוח לא תופס שהאנרגיה מרחיבה את הלב, והופכת את האדם שמולנו לאהוב. אם אני עכשיו אפגש עם אישה בת 80, עצבנית, רוטנת ולא מושכת ואעשה טנטרה, האנרגיה תגיע ללב שלי ואני ארגיש שאני מאוהב באישה הזו.

 

"אחרי שהלב נפתח ואנו חווים את האהבה האינסופית, אנו מבינים שאנו יכולים להביע אותה לכל היצורים החיים עלי אדמות, ואני יכול לתת לאנרגיה לעלות הלאה לצ'אקרות הגבוהות. כאשר הצ'אקרות הגבוהות רוטטות, האדם נמצא במצב מתקדם של הארה, אפילו אם היא זמנית".

 

בעבודה שלו עם זוגות מקפיד סופר על לימוד של נשימות נכונות ומודעות, כמו גם על בניית תקשורת רגשית. "יש לנו עשרות מילים לרגשות לא נעימים, אבל לרגשות נעימים, מעט מאוד. יש אלפי סוגי אהבה, אבל אפשר להגיד רק אוהב, מחבב או מסמפט. ברגע שאנו לא נותנים לרגשות לצאת החוצה, הם חוסמים את הגוף האנרגטי, ובמקום שאנרגיית החיים תצא, היא נתקעת. מקור אחר לחסימות הן תשוקות שלא באות לידי ביטוי, מחשבות תקועות וטראומות. הזדהות עם אחרים עלולה ליצור חסימה. ילדה, שחברתה נאנסה, למשל, יכולה לסבול גם היא מחסימה, ויש גם חסימות מגלגולים קודמים.

 

"האנרגיה ממשיכה לעלות בתנאי שהערוצים פתוחים. יש הרבה שעוסקים בטנטרה והערוצים האנרגטיים סגורים אצלם. אז האנרגיה זורמת בערוצים המקבילים, וזה גורם, בין השאר, לכאבי גב, לניוון ולפריצות דיסק. לעסוק בטנטרה בלי לפתוח את הערוצים המרכזיים זה דבר לא אחראי. אנחנו חייבים לפתוח חסימות. כאשר החסימות הרגשיות משתחררות והתקשורת הופכת פשוטה יותר, אנרגיית החיים זורמת בחופשיות. אז, האנרגיה הבסיסית שלנו, זו שעושה אותנו מיניים, יכולה לקחת אותנו הישר לאלוהים"...
Comments